Przy wyborze winietek oraz całej papeterii stołowej są dwie szkoły… Jedni mówią, że wszystko – począwszy od zaproszeń, poprzez winietki, przywieszki, menu, plany stołów, podziękowania – powinno być w jednej linii i w tym samym stylu.
Drudzy twierdzą, że zaproszenie może być indywidualne a „całą resztę” dopasowujemy do kolorystyki sali lub po prostu zamawiamy je wg. naszego gustu. Myślę, że i jedno twierdzenie i drugie jest dobre – a Wy jako osoby decyzyjne powinniście sami wybrać.
Na pewno świetnym pomysłem są małe pudełeczka na cukierek lub migdały, które pełnią rolę właśnie winietki – do takiego pudełeczka mocowana jest karteczka z imieniem i nazwiskiem gościa, lub po prostu z napisem „Dziękujemy za przybycie, Ewa i Janek” – te ostatnie możemy rozdawać gościom już po ślubie po wyjściu z kościoła. Może to wziąć na swoje barki świadek lub przyjaciółka.
Jak już macie za sobą decyzje odnośnie papeterii stołowej, powinniście spojrzeć na Wasze wesele od strony organizacyjnej. Jeśli wesele jest duże np. ok. 100-150 osób warto pomyśleć o planie stołów – krok III.
Wyobraźcie sobie taką sytuację: winietki są już ustawione na stołach, goście wchodzą i… każdy szuka swojego miejsca. Poszukiwania miejsc są mniej lub bardziej intensywne wszystko zależy od temperamentu Waszych gości… - robi się bałagan.
Czy nie lepiej będzie już wcześniej wskazać gościom ich miejsca? Tutaj również mamy dwa rozwiązania.
Poprosić przyjaciółkę, kuzynkę, kogoś, kto jest zorganizowany i uprzejmy aby wskazywał Waszym gościom choćby do którego stołu mieliby się udać. Można również poprosić o pomoc konsultanta ślubnego – jeśli akurat korzystacie z takiej usługi.
Zamówić plan stołów, który już przed salą będzie wskazywał dokładne miejsce Waszym gościom. Plan stołów można oczywiście dobrać wzorniczo do całej papeterii stołowej (winietek, menu, przywieszek, podziękowań). Firma, która będzie dla Was taki plan stołów wykonywała powinna dostać listę gości z przyporządkowanymi miejscami.
Np. stół nr 1
Karolina Nowacka
Mateusz Nowacki… itd.
Stół nr 2
Jagoda Adamska
Irek Kowalski
Można również zamówić plan, na którym nazwiska gości będą ułożone alfabetycznie ze wskazaniem danego stołu, czy stolika.
Np. Adamska Jagoda……….stolik 2
Agacki Tomasz……… stolik 10
Wymaga to od Was bardzo dobrej organizacji i przemyślenia – ale warto W przypadku tradycyjnego ustawienia stołów np. w literę U lub E można stoły podzielić na „sektory” – ale w tym pomoże już Wam firma, która będzie wykonywała plan stołów.
Jeśli chodzi o organizację usadzania to pomysł z przyjaciółką albo z planem stołów jest dobry i tutaj znowu to Wy wybieracie dla siebie najlepsze rozwiązanie.
Na pewno warto, z któregoś z tych pomysłów skorzystać, wszak początek jest ważny i jeśli wszyscy będą zadowoleni z organizacji pozostanie później tylko dobrze się bawić i przetańczyć całą noc…
Tekst opracowała firma ITD Collection
Źródło: whitemedia.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz